top of page
Welcome Aboard.
What will happen now

If your goal is to export, that is to sell goods abroad;

 

You should send detailed technical information and pictures to info@importexport-tr.com about the goods you produce and want to export, we will create a separate promotional section for your products. Our marketing will be easier. Our pricing is based on the commission rates ranging from 3% to 10%, which will be taken from the goods you sell and which we will mutually determine before the sale. The collection of this commission fee by us will be after the price of the product you are exporting comes into your safe. Promotion and advertisement etc. No other price is requested from you under the name.

You decide to work with the company you want from the purchase requests we will offer you and whether or not to respond to these requests.
You determine your sales conditions and product prices during each sale. If you want, we can export your products through a local company.

 

If your aim is Import, that is, purchasing goods from abroad;


Send us the technical information and pictures of the product you want to buy, how much product you want and how long this request will take.
Let's offer you the offers of the companies that sell this product.
When you decide to purchase, we will work for you under the conditions you will determine for its supply.
Let's collect the price we agreed before order in the above commission rates to be paid when you receive the product.
In the event that any export or import does not take place, we do not want a price that you will pay in advance or later.

Aramıza Hoş Geldiniz.
Şimdi Ne Olacak

Amacınız İhracat yani yurt dışına mal satmaksa ;

 

Ürettiğiniz ve ihraç etmek istediğiniz mallarla ilgili info@importexport-tr.com adresine detaylı teknik bilgi ve resim göndermelisiniz, ürünlerinize özel ayrı bir tanıtım bölümü oluşturacağız. Pazarlamamız daha kolay olacaktır. Ücretlendirmemiz sattığınız maldan alınacak ve satış öncesi karşılıklı olarak belirleyeceğimiz %3-%10 arası değişen komisyon oranları nispetindedir. Bu komisyon bedelinin tarafımızdan tahsilatı, ihraç ettiğiniz ürün bedelinin kasanıza girmesinden sonra olacaktır. Tanıtım ve reklam vb. isim adı altında tarafınızdan başka bir bedel istenmez.

Size sunacağımız alım taleplerinden dilediğiniz firmayla çalışmaya, bu taleplere cevap verip vermemeye siz karar verirsiniz.
Satış şartlarınızı ve ürün bedellerini her satış esnasında siz belirlersiniz. İhracatınızı isterseniz yerel bir firma üzerinden Bizde gerçekleştirebiliriz.

Amacınız İthalat yani yurt dışından mal alımı ise;


Almak istediğiniz ürünün teknik bilgi ve resimlerini, ne kadar ürün talep ettiğinizi ve bu talebin ne kadar süreceğini tarafımıza ulaştırın.
Size bu ürünü satan firmaların tekliflerini sunalım.
Alıma karar verdiğinizde temini için sizin belirleyeceğiniz şartlarda sizin için çalışalım.
Ürün elinize geçtiğinde ödenmek üzere yukarıdaki komisyon oranlarında sipariş öncesi anlaştığımız bedeli tahsil edelim.
Herhangi bir ihracat ya da ithalatın gerçekleşmemesi durumunda önden veya sonradan ödeyeceğiniz bir bedel istemeyiz.

bottom of page